Svečius priėmė ir su universiteto struktūra, siūlomomis studijų programomis, vykdomais moksliniais tyrimais bei tarptautinio bendradarbiavimo galimybėmis supažindino KU Mokslo ir inovacijų prorektorė doc. dr. Laura Šaltytė-Vaisiauskė.
„Tokie susitikimai stiprina dialogą tarp akademinių bendruomenių, padeda auginti atvirą ir kritiškai mąstančią visuomenę. Klaipėdos universitetas yra atviras tarptautiniam bendradarbiavimui ir siekia aktyviai prisidėti prie studentų integracijos Europos akademinėje bei kultūrinėje erdvėje“, – vizito svarbą pabrėžė KU Mokslo ir inovacijų prorektorė doc. dr. Laura Šaltytė-Vaisiauskė.
Didelis dėmesys vizito metu skirtas šiuolaikinių geopolitinių iššūkių ir regioninio stabilumo temoms. Studentai turėjo progą susitikti ir diskutuoti su universiteto politologe Gabriele Burbulyte-Tsiskarishvili bei Viešojo administravimo ir politikos mokslų katedros vedėju prof. dr. Jaroslavu Dvoraku. Diskusijų metu gvildenti šiuolaikiniai politikos iššūkiai, regioninio stabilumo klausimai, diskutuota apie moterų dalyvavimą politikoje, antikorupciją, jūrinį saugumą.
„Šis vizitas – tai galimybė studentams iš arčiau pažinti Klaipėdos miestą ir universitetą. Europos kontekstas – ypač svarbus jauniems baltarusiams, todėl norėjome parodyti Lietuvą ne tik Vilniaus ar Kauno mastu, bet plačiau. Klaipėdos universitetas mus sudomino kaip aktyvus akademinis centras“, – sakė Konrado Adenauerio fondo programų koordinatorė Violeta Mycik.
Vizitas žymi ne tik akademinį, bet ir vertybinį bendradarbiavimą, kuris gali tapti pagrindu tolimesniems projektams ir bendroms iniciatyvoms.